Puidust keerdkäevõru valmimise lugu.

Täna soovin jagada teiega ühe eritellimusel valminud keerdkäevõru lugu.

Endalegi üllatuseks on viimastel aastatel kevadeti minuga korduvalt ühendust võtnud koolide ja lasteaedade lapsevanemad sooviga kinkida oma kallitele õpetajatele keerdkäevõru ning lisada sellele mõni tähenduslik graveering. Üldjuhul on kliendi soovid üsna hõlpsasti täidetavad kuid sel korral oli asi veidi komplitseeritum... Kliendi sooviks oli graveerida käevõru sisemusse kõigi antud lasteaia rühma lõpetava 27 lapse nimed! 

Esmalt, kliendiga vestluse käigus, tundus see täiesti lootusetu ettevõtmine, kuna kartsin, et nii suure arvu nimede käevõrule graveerimisega jäävad nimed liialt väikesteks ja loetamatuteks. Siiski võtsin oma graveerijast koostööpartneriga ühendust ning tellisin kavandi, millel kujutatud laste eesnimed ning jagasin seda tellijaga.


Eritellimusel graveeringuga keerdkäevõru valmistamise protsess on mitmepäevane kogemusi ja täpsust nõudev töö, mis koosneb erinevatest etappidest. Kirjeldan neid põgusalt:

1) välja valida visuaalselt kenad ja defektivabad spooniribad, millest hakata käevõru valmistama;

2) spooni (4 kihti) lõikamine sobivasse kujusse, antud juhul keerdkäevõru valmistamiseks vajalikku kujusse;

3) spooniriba graveerimine 27 lapse nimega;

4) väljalõigatud ja graveeritud spooniribade niisutamine vees, mille tulemusel on neid võimalik painutada sobivasse asendisse, hetke näite puhul ümarasse vormi. Peale vees niisutamist kuivavad spooniribad ööpäeva ümara kujuga šabloonil;

5) kuivanud ning ümara kuju võtnud 4 spooniriba kokku liimimine ümber sobiva suurusega šablooni (graveeritud nimedega spooniriba jääb kõige sisemiseks kihiks);

6) keerdkäevõru tooriku viimistlemine, mille hulka kuulub erinevates tehnikates lihvimine, poleerimine ja hilisem katmine õlivahaga;

7) ööpäeva kuivanud käevõrult üleliigse õlivaha eemaldamine, täiendav poleerimine ja käevõru pakendamine kinkekarpi.

Nagu eelnevast tekstist näha, on ühe eritellimusel puidust käevõru valmistamine üsna aeganõudev protsess kuid tulemus on seda väärt! Te saate tõeliselt personaalse kingituse oma kallimatele inimestele, mida nad kahtlemata väärivad ja mäletavad. Ka minu jaoks on sellised tööd alati põnevad, kuna kliendiga suhtlus, väljakutsuva tellimuse täitmine ning hilisem positiivne tagasiside on need, mis mind motiveerivad jätkuvalt oma hobiga tegelema.

Aitäh teile, kes te olete valinud kingituseks just Su Puu ehte! Olen alati avatud uutele väljakutsetele ja pakkumistele.

Parimate soovidega,
Einar Elbing
Su Puu looja ja ehete valmistaja
Järgmine
2020 jõulueelse perioodi väljakutsed!

Vastused puuduvad

Email again: